METAL – największa w Polsce i jedna z najważniejszych wystaw tej branży w Europie

XV Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL odbędą się w Targach Kielce od 29 września do 1 października 2009 roku. Wtedy też będą mieć miejsce VIII Międzynarodowe Targi Aluminium i Technologii, Materiałów i Produktów Metali Nieżelaznych ALUMINIUM & NONFERMET oraz X Targi Przemysłowej Techniki Pomiarowej CONTROL-TECH. W sumie w Targach Kielce swoje produkty zaprezentuje kilkuset wystawców ze świata. W ubiegłym roku na targach METAL w Kielcach zaprezentowało się blisko 400 wystawców aż z 30 krajów. Tym samym połowę stoisk stanowiły firmy z poza granic Polski, a nawet Europy.
Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL to najlepsza okazja do zapoznania się z najnowocześniejszym sprzętem odlewniczym i stosowanym w cieplnej obróbce metali, a także wspomaganiem komputerowym w projektowaniu odlewów i procesów odlewniczych. Zakres branżowy obejmuje wszystko począwszy od materiałów, piasku czy spoiw aż po metalowe wsady i złom. Na stoiskach nie zabraknie specjalistycznego sprzętu, piecy, obrabiarek, ale także drobnych narzędzi. Dlatego każdy, kto weźmie udział w targach znajdzie coś dla siebie. Zwiedzający szeroki wachlarz produktów, a wystawcy nowe rynki zbytu. Lokalizacja wystawy (wschodni kraniec UE) powoduje, że targi te stanowią doskonałą platformę wymiany doświadczeń i nawiązania współpracy między firmami ze Wschodu i Zachodu. Kieleckie targi METAL należą do UFI – Międzynarodowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego zrzeszającego najbardziej prestiżowe imprezy targowe na świecie. Współorganizatorami wystawy są Odlewnicza Izba Gospodarcza, Stowarzyszenie Techniczne Odlewników Polskich oraz Instytut Odlewnictwa.

W tym samym czasie w Kielcach odbędą się także VIII Międzynarodowe Targi Aluminium i Technologii, Materiałów i Produktów Metali Nieżelaznych ALUMINIUM & NONFERMET. W 2008 roku w imprezie udział wzięło 170 wystawców z Polski i zagranicy – producentów z branży metali niezależnych. Wystawa ta to doskonałe uzupełnienie oferty targów branży metalowej. Nie brakuje na niej bowiem metali kolorowych, rud metali niezależnych, metali szlachetnych, a także wszelkich urządzeń stosowanych w obróbce tych surowców. ALUMINIUM & NONFERMET to po prostu targi materiałów przyszłości, na których spotykają się specjaliści z całego świata. Współorganizatorem wystawy jest Instytut Metali Niezależnych z Gliwic.

Od 29.09 -01.10 odbędą się również X Targi Przemysłowej Techniki Pomiarowej CONTROL-TECH. Podczas imprezy, która w ubiegłym zgromadziła 160 firm z 15 krajów, wystawcy zaprezentują sprzęt do kontroli pomiarowej, aparaturę badawczą i wyposażenie pomieszczeń laboratoryjnych. podczas Z roku na rok zainteresowanie wystawą rośnie zarówno wśród wystawców, jak i zwiedzających. Swoje stoiska na tych targach mają liderzy rynku – największe w Polsce firmy zajmujące się dystrybucją pomiarowych maszyn współrzędnościowych oraz ręcznych przyrządów pomiarowych. Podczas targów można zobaczyć między innymi twardościomierze, mikroskopy inspekcyjne i pomiarowe, urządzenia do pomiaru chropowatości, wagi przemysłowe, narzędzia, wiskozymetry laboratoryjne i przemysłowe oraz wiele innych urządzeń związanych z kontrolą jakości i pomiarami. Kieleckie targi CONTROL-TECH to doskonałe połączenie świata nauki i biznesu. Targi branży pomiarowej cieszą się tak dużym powodzeniem, że swoją edycję mają również wiosną.

Zapraszamy do Targów Kielce już od 29.09 do 01.10 2009 roku!